O mně

Přídávání příspěvku

Přátele, vítejte na mých stránkách. Příspěvky a videa se přidávají nepravidelně, dle toho, jak narážím na zajímavé, dle mého názoru, články a témata a dle toho jak mám čas. Někdy se věnují stránkám i několik dni v kuse, někdy si potřebují jednoduše vypnout, nebo mám hodně práce a přestávka je delší.

Od samého začátku jsem se rozhodla, že moje stránky budou bez reklamy, nechci aby na návštěvníky mého webu "vyskakovali" okna s reklamou a žádosti o finanční příspěvky pro udržení chodu webu. Svoje stránky si spravují sama, dá se to zvládnout bez finanční podpory, ale jen s podmínkou, že nové příspěvky se nebudou přidávat denně a všechny texty a překlady se budou dělat samostatně.

Kromě blogu mam i svůj kanál na youtube. Pokud Vás zajímají moje videa, podepište se na odběr novinek abyste mohli odebírat nova videa.

 

KOMENTÁŘE

 • Budou smazané komentáře,  které uráží autora přímo a to do jakékoliv míry.
 • Budou smazané komentáře, které uráží jiné komentátoři, ve stylu „jste hlupáci, fakt jsem se zasmál“.
 • Budou smazané komentáře, které neudávají žádné spolehlivé zdroje, zpochybňující fakta v článku uvedená.
 • Budou smazané komentáře, které se přímo netýkají článku.

 

Myslím, že tato čtyři jednoduchá pravidla jsou logická a patří k dobrému vychování.
Mnozí se domnívají, že se zde mohou odvolávat na "svobodu slova", zde to ale neplatí, je to můj blog a žádné úražky a internet trotling tady tolerovat nebudu. Děkují za pochopení.

 

Proč jsem se rozhodla začit psát blog

Žijeme ve společnosti, kterou nejlépe můžeme pojmenovat jedním slovem – konzumní.  Jsme neustále vychovávané k tomu, abychom spotřebovávaly, čím dál víc jídla, oblečení, techniky a luxusních aut.

Přitom člověk má pocit, že i při poctivé prací pořad není schopen si vydělat na slušné živobytí.  Naš osobní život padá oběti prácí a jedinou chvilkou opravdové svobody se stává každoroční tvrdě vydřená dovolená.

V takovém shonu člověk nemá čas na nějaké „zbytečné“ přemýšlení. Má co dělat, aby stihl zabezpečit svým dětem nějaký start do života a sobě víceméně důstojné stáří. Musí se ohánět, protože dnešní doba nedává žádnou jistotu…

 Stačí, aby se něco pokazilo a  imaginární stabilita, kterou tak poctivě budoval desítky let, se začne rozpadat jako domeček z karet… Stačí nezaplatit několik složenek, zapomenout někde uhradit nesmyslnou pokutu, přitom onemocnět a přestat chodit do práce. Úroky začnou progresivně růst, dluhy si mezi sebou budou přeprodávat exekutoři a navyšovat je o svoje provize. Pro splacení všech dluhů se možná bude muset prodat auto, možná i dům, jenže při prodeji se zjistí, že auto během několika let používání ztratilo 50% své hodnoty a tato částka bude sotva stačit na pokrytí úroků a zbývající dlužné částky poskytovateli leasingu. Stejná situace se ukáže i s domem, v okamžiku, kdy banka spočítá všechny svoje možné úroky. Zbývající částka se po prodeji ukáže být několikanásobně menší, než ta, se kterou rodina dlužníka počítala…

Stává se to denně… Lidé slepě věří tomu, co jim servírují reklamy na výhodné půjčky, tomu, co jim říkají v televizi, a tomu, co píšou známí novináři a komentátoři. Nemyslí na to, že sami dobrovolně sponzorují lidi, kteří je okrádají a vydělávají na nich peníze "ze vzduchu", a lichváře, kterým dovolují ruinovat své rodiny legálním způsobem.

Pokaždé s velkou nadějí uvěří novému obličeji v politice a plni nových očekávání jej jdou radostně podpořit svými hlasy. Za pár let se v něm zklamou, ale až se objeví někdo jiný, historie se opakuje, protože lidé si moc přejí věřit, že jejich problémy někdo vyřeší za ně. Nikdo nechce přemýšlet vlastní hlavou a ti, co chtějí, nevědí jak, protože celé generace byli vychováváni tak, aby se myslelo za ně a aby jim nejlepší řešení sdělovala média.

h

Žádná vláda nechce mít velkou vrstvu inteligence, žádný politik nechce mít kolem sebe jen samé chytré spoluobčany. Na to, aby byli lidé neustále oklamáváni, se utrácejí obrovské peníze, které se investují do knih, filmu, hudby, politiky a zpravodajských serverů.

 Zapamatujte si to, žádná z vlád nechce příliš přemýšlivé obecenstvo (!)

 Pokud lidé začnou sami rozhodovat o svých životech, o tom, zda si budou, či nebudou brát půjčky, zda budou potřebovat drahá auta, nové módní oblečení a doplňky, a zda budou chtít dobrovolně platit lichvářům na poplatcích své těžce vydělané peníze - všem těm, kdo stojí na vrcholu pyramid se výrazně zmenší příjmy a tím i neskutečná moc v rozhodování běhu našich životů a osudů našich dětí.

 Samozřejmě, že ti, kdo stoji na vrcholu pyramidy a každoročně bohatnou  díky chudnutí  a zotročování obyčejných lidi, se budou snažit všemi silami, aby se tomu tak nestalo. Vládnoucí elitě vyhovuje tato naprostá nadvláda nejenom nad našimi životy, ale i našimi mozky, zašli si tak daleko, že si mysli, že můžou rozhodovat o tom, kdy budeme žít a kdy budeme umírat, a že nějaké národy jsou nadřazené nad jinými…

Spousta lidi o tom neví a ani nechce vědět. Každému, kdo alespoň trochu nesouhlasí s dnešním rozložením sil ve světě (bohatí bohatnou, chudí chudnou, a 1% celosvětové populace vlastní 95% bohatství planety), se vysmívají a dokonce byl pro tyto lidi vymyšlen i hanebný název „konspirační teoretici“. Tento pojem se dnes dá fakticky porovnat s podivínem nebo fanatikem.  Těmto lidem se pravidelně vysmívají v televizi, diskuzích na facebooku a na internetu. Většinou za příklad berou ty nejslabší, ty, kteří cítí, že se děje něco špatného, ale kvůli nedostatku informací nebo vzdělaní nejsou schopni svůj názor dostatečně obhájit.

O tuto problematiku se zajímám zhruba sedm let a denně potkávám obrovské množství lidí, kteří se smějí všemu, co se alespoň trochu liší od zpráv vysílaných v rádiu a televizi a věří:

 • verzím o demokratických zájmech Spojených Státu v rozpoutávaní válek po celém světě,  
 • tomu, že krize za chvíli skonči a začne obrovský ekonomicky rozkvět,
 • tomu, že každodenní přijímaní jedu v potravě a domácí chemii je neškodné,
 • že rakovina, AIDS a EBOLA se objevili náhodou z ničeho nic,
 • že NATO chrání zájmy Evropy a že Rusko je největší hrozbou
 • že dnešní papírové peníze mají hodnotu
 • že ukládání peněz do banky a důchodové pojištění můžou zabezpečit bezstarostné stáří
 • že uprchlická krize není řízený proces na oslabení a přeformátovaní Evropy

 

PetraProto jsem se rozhodla, že začnu psát blog, a že se budu dělit o své poznámky a myšlenky s lidmi, kteří se také o tuto problematiku zajímají, ovšem nemají dostatek informací. Díky tomu, že umím několik světových jazyků, včetně ruštiny a angličtiny, mám přístup k obrovskému množství různých informací, mužů si objednávat knihy z celého světa a mám obrovské privilegium, že když neseženu potřebnou informaci v češtině, určitě ji seženu v ruštině nebo angličtině.

Jak se ale mají dostávat k informacím ti, kteří mají možnost číst pouze informace v českých médiích? Právě pro tyto lidi jsem se rozhodla psát, právě s nimi se chci dělit o informace a budu ráda, pokud tento blog změní přemýšlení a pohled na svět alespoň jednoho člověka.

 

 

 

 

Pokud můj blog bude přínosem alespoň pro jednoho člověka, budu to považovat za osobní úspěch. 

Jste tu vždy vítaní a každý Váš názor (názor, ne urážka) je pro mě velkým přínosem.

 Anna Melnikova

dobajedu@gmail.com