Zpověď bývalého bojovníka ISIS – Pokud vstoupíte do IS, už se nikdy odtamtud nevrátite

V sociálních sítích se šíří přiznání Dagestánce, který si nedávno vrátil z "Islámského státu".

Apeluje na všechny "bratry" své víry, kteří mají v úmyslu jít do bojovat za "chalífát", a žádá je, aby v každém případě nepodléhali tlaku, že to není v pořádku když zůstanou, protože jediné co tam čeká na muslimy je smrt.

"Jednou, když jsem byl v Dagestánu, slyšel jsem je volat do řad Islámského Státu: „Pokud se vám tam nebude líbit, vždy se můžete vrátit "Teď vím, že to je lež, nemůžete se vrátit, nikdy si nedostanete ven." Bude Vám okamžitě odebrán pas, a nikdy ho Vám nevrátí. Mezi městy hnutí ISIL přesun se uskutečňuje pouze s dokumenty a bez písemného povolení nebo pasu se nedostanete ani z Raqqi do Mosulu, "říká bývalý bojovník ISIS původem z Dagestánu.

Podle očitého svědka, sprostou lži  je i to, že odborníci (lékaři, naftaři, zástupci dělnických profesí), budou pracovat v ISIS dle specializace a dostanou dobře zaplaceno. To, co říkal Baghdadi (Abu Bakr al-Baghdadi, vůdce ISIS - pozn. EADaily), že se hledají profesionály - není pravda. Byly tam bratři byli z různých profesí, kteří tam přišli, žádný si nenašel uplatnění. Potřebuji tam jenom maso na odstřel".
d

d

Dále bývalý bojovník ISIS vypraví, že z manželek, které přijedou s bojovníky také se stává živé maso, jen jiného druhu, pro sexuální potěšení. "Co se stane s vaší rodinou, pokud se stanete mučedníkem? Za Vaší ženou budou chodit a velmi naléhavě po ni  požadovat, aby se vdala za jiného muže, pokud takhle neučiní, vystěhuji ji do jakéhosi hangáru, kde už bude pobývat mnoho jako takových jako ona, žen s dětmi.  V hangárech žije 15-20 lidí, bez stráže, ve velmi těžkých podmínkách, v zimě a velmi chudou stravou. Pokud nějaká bude chtít odejít domu, nepustí ji. "
Navzdory tomu, že představitele ISIS při náběru představují ISIS jako "chalífát", stát věrných muslimů, pravda se radikálně liší od reality, která se hodně liší od skutečného islámu. "Můžou jít do soudu Šaría a pomluvit někoho jen z osobních ambici, ze závisti. Soudci už jsou unaveni z našich neustálých problému.
Jak říká bývalý džihádista,  ideologové ISIS berou z islámu jen to, co je pro ně výhodné. Jestli někdo v IS zpochybňuje správnost akcí džihádistských vůdců, je okamžitě potrestán. "Pokud nesouhlasíš s pálením lidi zažívá, tak jseš hned munafiq - "pokrytec"; takhle nazývají džihádisté všichni muslimy, kteří nesdílejí jejich názory.
Vražda "munafika" a "nevěrného", je považována za svatou povinnost džihádisty. Znalost šaríatu, stejně hlubší znalost islámu, jak říká bývalý bojovník z Dagestánu, se v "Chalífátu" nevítá. Dle jeho slov většina Amirů vyjadřuje své pohrdání k požadavkům poznání a vyžadujícím více poznání".

Jak říká bývalý bojovník IS z Dagestánu, z vojensko-strategického pohledu, ISIS se nachází v uměle prodlužované agonii. "Studoval jsem na vysoké škole na vojenské katedře, a proto chápu - je to agonie před koncem. Ve vojenském řemeslu existuje takový koncept - taktické a strategické úspěchy. Taktické úspěchy ještě někde můžou být: například vybojovat kus země u asaditu" Ale strategicky -  kolaps ISIS je jen otázkou času.

 "Muslim musí mít hlavu na ramenou a aplikovat ji nejen k příjmu potravy. Ano, já jsem podlehl, jako my všichni, uvěřil jsem ve vítězství opravdového islámu a barevným videím, ale pomalu mi pak začalo docházet, jak to je ve skutečnosti," říká islamista. Zejména, se ptá: Proč Turecko, které je členem NATO a strategickým spojencem USA, ponechává otevřené ty části svých hranic, které jsou v kontaktu s územími, okupované ISIS.

Dagestánec Salafi děkuje Alláhovi, že jsem byl schopen odejít z ISIS kvůli vážnému zranění. "Víte, kolik je tam bratru, které pochopil jak to ve skutečnosti je a nemůžou se odtamtud dostat?" Vědí, že rozkazy je posílají na jistou smrt, protože tam není žádná jiná volba. Vím, že mnozí jsou fascinované ideologii, jako já na začátku, a nechápou nic. Ale možná to někoho zastaví od opakování mých chyb. "

d

7771629304_des-rebelles-jihadistes-du-front-al-nosra-le-25-octobre-2013-pres-d-alep

Zkracený překlad z RU, originál článku zde: https://eadaily.com/news

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář