Zmenšená replika Noemovy archy byla vytvořena ze 4000 let starých babylonských zápisu

Zveřejněno autorkou Sarah Griffiths v MailOnline

.

  • Tento model je založen na plánku, který byl nakreslen ve starobylém Babylónu před 4000 lety
  • Toto plavidlo vypadá jako malý člun a je pětkrát menší než velikost archy popsaná na plánku
  • Model je vypracován za užití tradičních technik a materiálu z Indie
  • Replika ukazuje určité nedostatky plavidla, avšak Dr. Finkel řekl, že to není vinou babylonského designu a že je možné, že by tato archa možná doplula až do New Yorku

.

Malý model Noemovy archy byl postaven na základě plánku, který byl načrtnut ve starobylém Babylonu před 4000 lety.

Jeden z expertů šokoval svět svou kontroverzní teorií, že byla tato bájná archa kulatá a vyrobena z rákosu. Toto bájné plavidlo bylo nyní postaveno dle instrukcí, které byly napsány na hliněných tabulkách, které pocházejí z dob Mezopotámie, na jejímž území se nyní nachází Irák.

Replika archy a její vzhled byl založen na plavidle, které bylo postaveno přesně podle instrukcí na hliněných tabulkách z Mezopotámie (v současnosti území kde se nachází Irák).  Dr. Irving Finkel, který pracuje v oddělení Středního východu v Britském muzeu, řekl, že je tato replika dost velká na to, aby se na ni vešlo několik párů zvířat.

Poprvé našel tento popis plavidla napsaný klínovým písmem, což je první písmo v historii lidstva, před několika lety, když byla tato tabulka nalezena. Co bylo na tabulce napsáno mu trvalo rozluštit 20 let.

.
1410516279684_wps_6_image001_pngDr. Irving Finkel (na obrázku). Design Noemovy archy byl založena na starobylé babylonské destičce, kterou poprvé rozluštil před pěti lety.

.

Dr. Finkel vysvětlil, že archa má dvě patra. Na vrchní palubě dům a na spodní místo pro zvířata (viz obrázek). Domnívá se, že za důkladné organizace by bylo teoreticky možné, aby se na palubu archy vešlo velké množství různých zvířecích druhů. Nemyslí si však, že archa byla finálně postavena na základě svého originálního velkého návrhu.

Dle starobylého babylonského písma byla Noemova archa plavidlem, které bylo široké 220 stop, což odpovídá šesti londýnským autobusům. Stěny byly údajně 20 stop vysoké. Ačkoli, Dr. Finkel se domnívá, že postavení takto velkého plavidla by nebylo možné, neboť se podílel na stavbě malé repliky tohoto plavidla.

Dle této nalezené tabulky měla podlaha archy rozměry fotbalového hřiště a stěny archy byly vyrobené z 30ti žebrových výztuh a z 3600 podpěr, které byly pokryté 2,5 cm živice.

.

1410512275882_wps_2_image004_png.

Dle expertů však měla “reálná” archa rozměry podlahy o rozloze poloviny fotbalového hřiště a na její konstrukci bylo použito lan o délce, která odpovídá vzdálenosti z Edinburghu do Londýna.

Dle Dr. Finkela by archa nemohla být nikdy ve velikostech, jež jsou uvedeny na nalezené tabulce. Důvodem je nejen struktura této lodi, ale také obrovské množství materiálů nezbytných na tuto loď.

Historici, kteří se specializují na projekty lodí na Středním východě, použili počítačové modely, aby otestovali, zda by mohla tato loď v uváděné velikosti teoreticky vůbec plout. Dr. Finkel uvedl MailOnline, že žebrové výztuhy a prken byly tak velké, že by nebyly v dané době nikde v přírodě k nalezení. Dle něj Babyloňané neměli technologii, s kterou by dřevo spojily, aby tak mohli archu v uváděné velikosti postavit.

V jihozápadní Indii, Kerala, byla postavena malá replika. Stavba trvala čtyři měsíce. Archa, kterou postavili, váží okolo 35ti tun a veškerý materiál byl dopravován z blízkého okolí slonem. Jeho tým nepoužil moderní nástroje, žádné lepidlo nebo hřebíky. Namísto toho použili jen dřevo, bambus, palmy a rákos na zajištění spojů, přesně jak to mohlo být uděláno před 4000 lety.

.

The Real Noah's Ark The Real Noah's Ark The Real Noah's Ark

.

INSTRUKCE NA ZHOTOVENÍ ARCHY

.

Text popisuje, jak Bůh mluvil s Atram-Hasisem, sumerským králem, což je v původních verzích příběhu o arše postava Noema.

Říká: „Zeď, zeď! Rákosová zeď, rákosová zeď! Atram-Hasisi, dej na mou radu a budeš moci žít navždy! Znič svůj dům a postav loď. Vzdej se veškerých majetků a zachraň si život! Nakresli loď, která bude mít kruhový tvar. Nechť je její délka i šířka stejná.“

Tento starobylý babylonský text popisuje archu jakožto kulatou loď, která měla 220 stop v průměru, se zdmi 20 stop vysokými. Podle dochované tabulky měla archa dvě podlaží a na vrchu střechu. Toto plavidlo bylo rozdělené do sekcí, aby mohla být různá zvířata rozdělena.

Šedesát řádků textu na této tabulce, které Dr. Finkel popsal jako „detailní výrobní manuál na stavbu archy“ tvrdí, že bylo toto plavidlo postaveno za použití lan a rákosí a následně bylo namazáno živicí, aby bylo voděodolné.

.

PŘÍBĚH TABULKY 

.

Tato destička vypráví známý příběh Noemovy archy. Obsahuje detailní instrukce pro stavbu obrovské kulaté lodi, která je známá jako korakl. Také obsahuje instrukce, aby byly na loď umísťovány zvířata po dvou od každého druhu.

Tento artefakt byl objeven na Středním východě Leonardem Simmonsem. Leonard je milovníkem historie a v letech 1945 – 1948 sloužil u královského letectva. Dal tuto relikvii svému synovi Douglasovi. Ten ji dal Dr. Finkelovi k překladu. V současnosti je k vidění v Britském muzeu.

.

.

1410512295136_wps_4_image002_png

 

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář