Vědci hledají způsob jak dát možnost můžům otěhotnět

Zdroj: yournewswire.com

.
Lékaři říkají, že často dostávají dotazy od pacientů mužského pohlaví, kteří se cítí jako ženy anebo si přejí změnit pohlaví, jestli pro ně existuje nějaká možnost v budoucnu otěhotnět.
Transplantace dělohy je čím dál realističtější možnost.

Dle The Daily Caller, Mats Brannstrom, doktor na Univerzitě v Göteborgu (Švédsko)  již provedl první úspěšné transplantaci dělohy u ženy před dvěma lety.

Life News zprávy:

První dítě se narodilo po transplantaci dělohy v září 2014 ve Švédsku. Od té doby, další tři švédské ženy také porodily prostřednictvím transplantace dělohy. Všechny jejich děti se narodily předčasně. Lékaři na Klinice v Clevelandu v Ohiu v současné době provádějí výzkum zahrnující první transplantace dělohy v USA, v březnu oznámili, že jejich první transplantační pokus selhal. Tyto vysoce medializované pokusy vyvolávají čim dál více otázek o etické stránce daného postupu.

Dle Scientific American lékaři v několika státech nedávno oznámily, že začínají dostávat žádosti od transsexuálu, kteří se narodili jako muže a teď se identifikují jako ženy, o pomoc v otěhotnění s pomoci transplantaci dělohy.

Podle zprávy:
Cecile Unger, specialista na ženskou medicínu na Cleveland Clinic, říká, že v minulém roce  zhruba 40 transsexuálních pacientů ji požádalo o transplantaci dělohy. Jeden pacient se dokonce ptal, jestli je možné mít dvě operace najednou, až bude probíhat operace na změnu pohlaví, mohla by se provést i transplantace dělohy. (Unger řekla, že to možné není.)

Marci Bowers, gynekologický chirurg v severní Kalifornii (Peninsula Medical Center) říká, že u něj žádá o transplantaci dělohy "hrst" transsexuálních pacientu, kolem 5%.

K dnešnímu dni ale neexistuje žádá odpověd, zda takový fantasticky znějící postup by mohl umožnit trans-genderům vynášet děti.

Podle Stat News zprávy některé trans-gendery doufají, že se podobné možnosti dočkají ještě během jejich životu. Chasity Bowick, známý transsexuál, který se narodil muž, ale nechal změnit pohlaví před několika lety, říká že vždy snil o tom, že jednou bude mít vlastně vynošené děti.

"Pokud jste trans-žena, to je způsob, jak dokončit svůj sen," řekl Bowick.

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář