Pravě teď naše planeta zažívá 40 sopečných erupci

Autor: Michael Snyder, redflagnews.com

.

Možná jste si toho nevšimli, ale naše planeta je čím dál víc nestabilní. Podle Volcano Discovery, právě teď vybuchuje 40 sopek světa, a pouze 6 z nich nejsou podél Ohnivého Kruhu. Pokud to zní jako velmi vysoké číslo, je to dané tím, že to opravdu je velmi vysoké číslo.

Jak jsem psal dřív, v průběhu celého 20. století jíž bylo zaznamenáno celkem 3,542 sopečných erupci. Když toto číslo vydělíme 100, vydá nám to průměr 35 sopečných erupci za rok. Z toho vychází, že počet sopek, které vybuchují teď je větší než průměr za celý kalendářní rok. A samozřejmě se stáváme i svědky obrovského množství zemětřesení. Nepál byl před nedávnem zasažen nejhorším zemětřesením za posledních 80 let, a vědci nám říkají, že Himaláje v důsledku tohoto jednoho zemětřesení klesly o neuvěřitelných 1,5 metru. Kolikrát ještě se naše planeta musí otřást, aby lidé tomu začali věnovat pozornost?

.

Nepal, Photo by Amul Thapa and provided by KathmanduToday.com

Nepal, Photo by Amul Thapa and provided by KathmanduToday.com

.

 

Je samozřejmé, že události, svědky kterých jsme byli v poslední době, jsou součástí mnohem většího dlouhodobého trendu.  Ale v posledních několika desetiletích seismická aktivita je mnohem silnější, a teď se zdá, že se zrychluje ještě víc. Níže uvádím shrnutí toho, čeho jsme se stali svědky...

Pokud se Vám zdá, že zemětřesení a vulkány jsou čím dál častější, je to tím, že opravdu jsou. Při pohledu na globální magnitudu šest (M6), od roku 1980 do roku 1989 bylo v průměru 108.5 zemětřesení ročně, od roku 2000 do roku 2009 planeta zažila v průměru 160.9 zemětřesení za rok: a to je 38.9% zvýšení magnitudy šest (M6)+ zemětřesení v posledních letech.

Neklid, se zdá, projevuje i více světových super-sopek. Island (který je domovem pro některé z nejvíce nebezpečných sopek na planetě), Santorini v Řecku, Uturuncu v Bolívii, Yellowstone a kaldery Long Valley v USA, Laguna del Maule v Chile, Itálie Campi Flegrei – téměř všechny světové aktivní super-vulkanické systémy nyní vykazuji určité známky zvýšené aktivity.
Ale samozřejmě, většina lidi se nikdy nebude starat o to, co se netýká jich osobně.

No, možná bychom měli začít věnovat pozornost varovným příznakům. V posledních týdnech Američane byli svědky významných zemětřesení v Michiganu, Texasu, Mississippi, Kalifornii, Idahu A Washingtonu. Navíc, bylo ohlášeno, že se zvýšil tlak ve spících sopkách v Arizoně a Kalifornii. Jen proto, že v USA nebyly žádné oběti na životech a v posledních letech nebyly žádné velké sopečné erupce neznamená, že tomu tak bude vždy. Teď celá planeta se zdá být probuzena, a je to vidět zejména v Ohnivém Kruhu (Ring of Fire).

Pokud o Ohnivém Kruhu toho moc nevíte, představte si obří prsten, který obíhá dráhu kolem vnějšího obvodu Tichého Oceánu. Přibližně 90 procent všech zemětřesení a přibližně 75 procent všech sopečných erupci se vyskytuje v této oblasti, a celé západní pobřeží Severní Ameriky je považováno za část Ohnivého Kruhu.

.

pacific-rim-ring-of-fire-map

.

Toto pobřeží se zda byt po dlouhou dobu neuvěřitelně požehnané, nezažilo žádné velké zemětřesení. Ale vědci říkají, že je to jen otázka času.

A teď v Ohnivém Kruhu je velká aktivita.

Například,  Japonsko zasáhlo ve středu velikost zemětřesení velikosti 6.8…

Zemětřesení velikosti 6.8, které postihlo severovýchod Japonska ve středu bylo jako ozvěna zničujícího zemětřesení roku 2011, které vyvolalo masivní tsunami a zhroucení jaderné elektrárny.

"Domníváme se, že dnešní ranní zemětřesení bylo ozvěnou velkého zemětřesení roku 2011 ve Severovýchodním Pacifiku," řekl Yohei Hasegawa, úředník z Japonské meteorologické agentury. A ještě dodal, že toto zemětřesení, které zasáhlo krátce po 6 hodině ráno místního času, vyvolalo posun Pacifické tektonické desky, pohybující se pod hlavní pozemní deskou. Hasegawa varoval, že další otřesy mohou být na cestě.

Jeden Japonský expert varuje, že Japonsko "vstoupilo do éry velkých zemětřesení a sopečných erupci", a vzhledem k obrovským devastujícím škodám, které napáchalo velké zemětřesení a cunami v roce 2011, tato tvrzeni se zdají být velmi střízlivá.

.

Japonsko, 2011

Japonsko, 2011

.

 Mezitím, série velmi silných zemětřesení zasáhla Papua-Novou Guinei. Níže uvádím text z the Washington Post...

Silné zemětřesení rachotí Papua-Novou Guinei, je to čtvrté silné zemětřesení, které zasáhlo Jižně Pacifický ostrovní národ v tomto týdnu. Úředníci na vyzvání vydali místní varování před tsunami, které ale zrušily krátce potom, protože nedostali žádné zprávy o škodách.

Zemětřesení velikosti 7.1. zasáhlo asi 150 kilometrů (94 km) jihozápadně od města Panguna na Ostrově Bougainville v hloubce 23 kilometrů (14 mil), hlásí US Geological Survey.

Američané nejsou zvyklí na obavy ze silných zemětřesení a masivních sopečných erupci, ale brzy se to může změnit, ve velkém...

Pravdou je, že naše planeta a naše slunce se mění způsoby, které nejsou pro nás předvídatelné, a které naši vědci nejsou schopni zcela pochopit.

Například v nedávném článku LiveScience se diskutovalo o tom, jak jsou vědci hluboce zmateni tím, že magnetické pole naší planety je stále slabší, dokonce  slábne 10x krát rychlejší než vědci si mysleli dřív…

.

Vědci už vědí, že magnetický sever se otáčí. Jednou za několik set tisíc let magnetické póly se otáčejí tak, že kompas by mohl ukazovat místo jihu na sever. Zatímco změny v magnetickém pólu síly jsou součástí normálního obracejícího se cyklu, data z Roj ukázaly, že magnetické pole Země začíná slábnout rychleji, než tomu bylo v minulosti.

Dříve, vědci odhadovali že pole sláblo o 5 procent za jedno století, ale nová data odhalila, že pole slábne o 5 procent jednou za deset let, tj. 10x krát rychleji, než si to vědci dříve myslely..

A také jeden vědec objevil, že aktivita slunce klesá rychleji, než kdykoli za posledních 9300 let.

Nechci předstírat, že znám všechny odpovědi na to proč se tyto věci dějí, ale je jasné, že se děje něco velmi neobvyklého.

.

The Pacific Ring of Fire

The Pacific Ring of Fire

Výbuch vulkánu na Havajích

Výbuch vulkánu na Havajích

7 Komentářů

 1. škoda, že článek nemá datum :( dost tím ztrácí na hodnotě

 2. Jo, taky to tu hledám. A taky by to chtělo odkazy na zdroje.

 3. Nejen chybějící datum a odkazy na zdroje ale asi není ani úplně česky.
  viz. cituji: ” tj. 10x krát rychleji, než si to vědci dříve myslely..”

 4. Zdroj je uveden nahoře u jména autora. (redflagnews.com)

 5. A to bych jetě dodal, že zemětřesení je jen jedna z údálostí. Na plno místech se taky propadá země, ryby i plejtváci končí nabřehu. Zkrátka někde občas z toho moře leze ven všechno. Ptáci chcípaj. Na obloze sou k vidění čím dál tím zajímavější věci.To přepolování má asi logiku vzhledem k tomu, jak se chovají zvířata.No ale než o tom mluvit,tak je lepší sem vylepit odkaz .. A doporučuju si to projít chronologicky a to minimálně od ledna letošního roku. A zhluboka nadechnout.. Já už sem na takový informační ardy zvyklej a nehne to se mnou. Nicméně některým lidem se může dělat při sledování nevolno.. Doporučil bych vyčistit si hlavu a zhlluiboka se nadechnout, než si to člověk pustí 😀
  https://www.youtube.com/channel/UCqEP1SJuT4wS7GFZHOcJsOQ/videos Je to přímo odkaz na seznam těch videí. Jojo, lidi.. Globální oteplování, emise.. vymejšlí si lídři zájmových skupin a globalisti, neziskovky, aktivisti .( Neuznávám je do jednoho! A moc dobře vím proč.A čínou se to ukázalo.Ta řada užitečnej idiotů,který melou něco o číně a tibetu-například.) A zrovna o Tibetu by měly bandy pomlčet, a raději by měly vidět, jak to bylo v Tibetu totálně v Hajzlu.A kdo tam porušoval neustál lidská práva Lámové! Dáli Láma není a nikdy nebyl taky žádnej svatoušek!A Existují dokumenty, který ukzoujou tvrdou realitu tibetu, než tam šla Čína udělat pořádek.To jen tak mimochodem. Ale co to počasí? Co ty změny? Hm? Že by HAARP? Jistě, radikálně tomu ”pomáhá”na plno místech.Další věc je Chemtrails a možná že v těch změnách hraje zcela zásadní roli Planeta X-Nibiru ze solárního sytému Trpaslíka.Tato planetza je 5x větší než Země a vše nasvědčuje tomu, že se nevyhnutelně potká se zemí.Otázkou je jestli sou války zástěrka tohoto ”příchodu” , anebo jestli to je naopak. Vojenský celostátní cvičení Jade Helm trvá už velmi dlouho a navíc je taky jasný, že to není normální cvičení,sou to neoznačení vojáci,posbíraní s různejch koutů a plní velmi podivné úkoly. Jako kbyby opravdu čekaly něco jinýho než například převrat. V USA rozhodně s něčím počítají a na něco se připravují. Takže uvidíme

  • eště sem narazil ještě na vysvětlení o silových jevech působících z Nibiru na naší zemi. Takže to pravděpodobně může vysvětlovat jevy u nás, který se dějí a zintenzivnují. A tak přemejšlim.. že pokud je skutečně Nibiru 5x větší a přibližuje se k nám.,tak tím pádem my vlastně začneme tedy ztrácet gravitaci? prostě vztletíme?Nebo co to přesně udělá.. Ale to je asi jedno..Přepolování to stejně vyřeší globálně

 6. […] zdroj: http://dobajedu.cz/clanky-z-knih/red-flag-news-prave-ted-planeta-zaziva-40-erupci-sopek/ […]

Napsat komentář