Lidé žijící na tomto ostrově zabijí kohokoli, kdo se pokusí na něj vstoupit

Autor: Anna Lemind TheMindUnleashed

 

Ostrov North Sentinel se nachází v Bengálském zálivu mezi Burmou a Indonésií. Žije zde domorodý kmen, který nebyl nikdy kolonizovaný a s kterým ostatní národy nenavázaly téměř žádný kontakt. Tito lidé jsou jedním z posledních domorodých kmenů z doby kamenné, jejíž kultura je současnou moderní kulturou nedotčena.

Navzdory faktu, že tento ostrov patří Indii, se nikdo neodváží jej navštívit a přiblížit se k tomuto domorodému kmenu. Důvodem je jejich extrémní agresivita a nepřátelství – všichni, kteří se kdy pokusili vstoupit na tento ostrov, byli napadeni nebo dokonce zabiti.

д

pl1

,

KONTAKT S KMENEM SENTINELESE

V roce 1896 unikl z vězení odsouzený hinduista, avšak měl smůlu, neboť se na svém provizorním voru ocitl u ostrova North Sentinel. Jeho tělo bylo nalezeno o několik dní později na pláži. Bylo plné ran od šípů a jeho hrdlo bylo proříznuto.

 

2. srpna 1981 se přiblížila k ostrovu North Sentinel loď Primrose. Posádka si všimla, že muži na ostrově měli šípy a kopí. Kapitán se snažil požádat o pomoc za pomocí rádiového spojení, avšak nedostalo se mu odpovědi. Naštěstí se lodi nepodařilo dostat se na ostrov, neboť bylo rozbouřené moře. Posádka byla zachráněna o několik dní později helikoptérou.

GARD Pro Not Registered

The Daily Mail: “Survival International ohlásil na konci minulého roku, že se rybáři snažili v tomto místě rybařit. Již sedm jich bylo zatčeno Indickou pobřežní stráží.

Jednomu z těchto rybářů se podařilo na tento ostrov vstoupit a nacházel se nedaleko členů tohoto kmene. Podařilo se mu uniknout bez zranění.

Survival International (organizace zabývající se lidskými právy), která hájí práva domorodců, popisuje tento kmen jako nejzranitelnější společnost na této planetě. Tito lidé totiž nejsou imunní vůči běžným chorobám, jako je chřipka nebo spalničky.

Organizace uvádí, že tato naprostá izolace znamená, že je veliká šance, že by mohl být tento kmen případnou epidemií naprosto vyhlazen.”

Po katastrofálním zemětřesení v Indickém oceánu v roce 2004 vyslala Indická vláda na tento ostrov vrtulník, aby zkontroloval, zda je tento kmen v pořádku. Když se tato helikoptéra vznášela nad skupinou domorodců, tak na ní byly házeny kameny a stříleny šípy.

26. ledna 2006 byly zabiti dva muži, když poblíž tohoto ostrova nelegálně rybařili. Helikoptéra pobřežní policie se snažila pro tato dvě těla dostat, avšak to se jí nepodařilo, neboť byla zasypána smrští šípů.

л

pl

,

CO DALŠÍHO JE O KMENU SENTINELESE ZNÁMO

Tento kmen žije na tomto ostrově údajně přes 60 000 let! Není divu, že po takto dlouhé době izolace je tento kmen k cizím lidem tak nepřátelský. Důvodem by mohly být případné konflikty z minulosti. Indická vláda zakázala přiblížit se k tomuto ostrovu blíže než na 3 kilometry ve snaze ochránit tento kmen a ve snaze zabránění případnému násilí.

Není možné studovat tento kmen blíže a tak jsou informace o tomto kmenu velice omezené. Odhaduje se, že na tomto ostrově žije 50 až 400 domorodců, kteří se živí lovem a sběrem plodin. Je těžké tento ostrov pozorovat ze vzduchu neboť se zde nachází hustá vegetace. Odhaduje se však, že tento kmen nezná zemědělství.

To, jak se brání před kýmkoli cizím, je pravděpodobně důvodem proč dokázali domorodci v této izolaci přežít po tolik tisíciletí. Je těžké odhadnout, jak dlouho se jim podaří zde žít bez jakéhokoli zájmu o “civilizovaný” zbytek světa. Možná, že žít bez kontaktu s námi je dobrá věc.

б

pl3

о

Zdroj: True Activist 

 

 

 

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář