40 Státu, které sponzorují Islámský Stát a plán 2010

.

Začneme z dálky. Kdo a proč potřebuje sponzorovat Islámský stát?

Nedávno vyšlo najevo, že v 2010 vytvořili Spojené státy, Británie, Izrael a tři sunnitské staty na Blízkém východě: Saúdská Arábie, Katar a Turecko, plán. Všechny tyto země mají větší čí menší společné zájmy a cíle na Blízkém východě. O tomto plánu v oficiálních mediích se nezminil nikdo.

.

Co je podstatou tohoto plánu?

s

1. Zničení vůdců silných sekulárních států na Blízkém východě: v Libyi, Egyptě, Iráku a Sýrii, které tvořili silnou konkurenci monarchiím Středního východu a Turecka a byli nebezpečím jak pro USA tak i pro Izrael.

2. Oslableni Íránu a všech šíitu na Blízkém východě, které by mohli podporovat Írán. Vytvořeni radikálního sunnitského státu u iránských hranic a zničení íránských šíitských spojenců v Sýrii, Iráku, Libanonu a Jemenu. Mimo jiné plán sliboval velké zisky z převzetí ropných a plynových polí v Iráku, Libye, Íránu a Sýrii.

3. Oslableni Číny a Ruska. Oslabené Rusko a Čína se hodí především Spojeným státům, jelikož tyto státy jsou dvěma hlavními americkými geopolitickými konkurenty ve světě. Export radikálního islámu do Číny a Ruska, stejně jako dobyti Sýrie, Iráku, Libye a Íránu by umožnili velký pokrok v tomto směru.

4. Oslableni Evropské Unie. USA potřebuje mít slabou EU a mít ji pod svojí kontrolou. Silná Evropská unie může začít provádět politiku na základě zájmů EU. A zájmy Evropské unie jsou často v rozporu se zájmy Spojených států. Pravě proto Američané potřebují hodně oslabenou Evropskou Unii, protože dokud je slabá, bude totálně kontrolována Spojenými Státy.

h

the_greater_islamic_state_of_iraq_and_the_levant_by_3d4d-d7nsa3n

h

Dle plánu z roku 2010 hlavním nástrojem k dosažení všech cílů se měl stát vstup koaličních vojsk do státu odpůrců. Druhým hlavním nástorjem bylo financování radikálních teroristických skupin koalice ve státech odpůrců.
Kromě těchto šesti uvedených hlavních zemí,  jsou ještě celkem 40 států, které oficiálně nebo částečně oficiálně diskrétně (přes "patrony"), financují ISIS.

Před několika dni vyšlo najevo, že ruským leteckým dopravcům bylo doporučeno posílit bezpečnostní opatření pro lety do následujících zemí: Alžírsko, Rakousko, Albánie, Afghánistán, Ázerbájdžán, Bangladéš, Bulharsko, Velká Británie, Německo, Egypt, Indonésie, Španělsko, Itálie, Indie, Irák, Kazachstán, Katar Kyrgyzstán, Kypr, Kuvajt, Libye, Libanon, Maroko, Malajsie, Makedonie, Moldavsko, Myanmar, Spojené arabské emiráty, Pákistán, Portugalsko, Rumunsko, Saúdská Arábie, Sýrie, Spojené státy, Súdán, Thajsko, Tádžikistán, Turkmenistán, Turecko, Tunisko, Francie, Filipíny, Černá Hora, Uganda, Uzbekistán a na Srí Lance.

V doporučení je uvedeno, že je třeba provádět lety do těchto zemí s vyššími opatřeními  a za žadných podmínek se nemá dovolit přistup k přístrojům a na paluby letadel zahraničním technikům.

d

041115_70945_49064_2

h

Překlad z RU, originál: newsrbk.ru

g

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář