Zahadné mrtvé jezero na Sibiři – voda je v pořadku, přesto v ní nic nepřežije

Autor: Anna Melnikova, dobajedu.cz

.

Slavné a záhadné Prázdné jezero (Altajskij kraj, Sibiř) je schopno za několik dní zabít všechny živé bytosti, které se dostanou do jeho vod,  přesto voda v něm je naprosto čista a dokonce i vhodná pro pití. Co to je - nevysvětlitelný přírodní jev nebo nějaká těžko vysvětlitelná anomálie, kvůli které místní obyvatele se vyhýbají se těmto místům?

Světově známé vědci zkoumali Prázdné jezero desítky let. A jejich závěry vždy byly stejné: voda v jezeře je sladká, vhodná pro živé organizmy, nejsou v ní žádné nečistoty ani škodlivé nebo jedovaté látky.

.

Navíc, voda je velmi chutná a vhodná pro pití! Z hlubin vystupuje zemní plyn, který plní vodu malými bublinkami a voda díky ni chutná skvěle. Proč takové čisté a vhodné pro život prostředí nemají rádi živé organizmy? Žádná z přírodních katastrof nebo katastrof způsobených člověkem v těchto místech nebyla, a kdyby se něco podobného stalo, pak by v okolních jezerech také nebyl žádný život.

Navíc, jezero je propojeno potučkami s několika dalšími jezery, v nichž je spousta ryb. Vědci opakovaně se snažili uměle zasadit živé organizmy do Prázdného jezera, vypouštěli do něj různé ryby a zasazovali v něm mořské řasy. Ale výsledek byl vždy zklamáním: ryby vymíraly a vegetace hnila. Vyhýbají se těmto místům a ptáci...

5a3f4e6adc657c1

10_big163930293910_900

24955480

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář