Policejní spis Marilyn Monroe. Jak to bylo doopravdy.

O tom, že nejznámější herečka dvacátého století byla pravděpodobně zavražděna se jíž napsalo nespočet článku. Musím se přiznat, že jsem to vždy považovala za snahu fanoušku ospravedlnit labilní povahu této krásné herečky a byla jsem přesvědčena, že se jednoduše předávkovala.

Přesvědčena do doby, než si mi do rukou dostala americká kniha „Dead Wrong“ autorů Richarda Belzera a Davida Wayne Ve teto knize, na šedesáti stránkách autoři se věnuji policejním záznamům, výpovědím svědku a veškeré dostupné dokumentaci, týkajícího se tohoto případu.

Musím se přiznat, že jíž po přečtení dvou stránek nebylo pochyb , že Marilyn zemřela násilnou smrti. Je podivůhodné, jak málo stačí vědět o forenzní problematice a o základním chovaní drog v těle, o tom, kdy a kým byla přivolaná pomoc a v jaké pozici bylo nalezeno tělo. Niže nabizim krátky přehled těchto záznamu:

 

Obět' - Marilyn Monroe

Příčina smrti - předávkovaní barbituráty

Oficiální verze - Sebevražda, v oficiálním dokumentů je tužkou připsáno "možná" sebevražda

 

Nesrovnalosti:

  •  Stopy pro praších nebyly nalezené ani v žaludku oběti,  ani v cévách, přestože v její krevním oběhu se našlo obrovské množství Nembutalu a Chlor Hydratů, které by zabilo i slona. Farmaceutická data poukazují na to, že pro dosažení tohoto množství by měla spolknout 77 až 88 pilulek. Digestivní stopy po takovém použíti vždy zůstávají v žaludku a oralní zoně ve formě refrakčních krystalů. Nicméně v těle obětí nebyl nalezen ani jeden takový krystal, žádný se nenašel ani po použití polarizovaného mikroskopů.

Dr.Sidney S. Wernerg, Hlavní medicínský expert: "Je naprosto nemožné, aby spolkla prášky a neměla by po nich žádné stopy v žaludku. Příznaky poukazují mnohem více na vraždu, než sebevraždu."

 

  • Jak uvedli dva toxikologové, které připravovali zprávu, kromě obrovského množství výše uvedených preparátu v krevním oběhu, u oběti se našlo 2.88 krát více tohoto množství v játrech. Autorům knihy se nepodařilo ověřit informaci, protože po napsání této zprávyv všechny orgány Marilyn zmizeli. Dr. Noguchi také požádal o dodatečnou toxikologii orgánů oběti a dostal odpověd, že "orgány již nejsou k nalezení".

 

  • Dr.Noguchi mimo jiné uvádí, že žaludek oběti byl téměř prázdný. Poslední den svého života nejedla, ani nekonzumovala žádný alkohol. Fakt, že žaludek je naprosto prázdný logický vede k závěru, že smrtelnou dózu dostala prostřednictvím klystýru.  Její tělo bylo předtim velmi podrobně prozkoumáno na známky píchnuti od injekce, teček a mikro ranek.

John Miner: "Já a Noguchi přišli k závěru, že toto bylo jedinou možnou cestou zavedení do těla smrtelné dózy." Dr.Noguchi: "Měla modřiny na zádech a u kolen, které nikdy nebyly vysvětlené, jsou ale důkazem použitého násilí."

 

  • První policista, který byl na místě (Jack Clemmons) po prozkoumání mista nálezu těla došel k závěru, že místo bylo pořádně uklizeno a že na místě došlo ke vraždě: "Bylo to na místě více než očevidné. Lidí, co umírají na orální předávkovaní drogami anebo na otrávení (v tomto případě na orální požiti velkého množství barbiturátu), umírají v hrozných křečích a agonii, během umírání obilně zvracejí..." Také později bylo zjištěno, že policie byla přivolána až 8 hodin po smrtí.

 

  • Tělo Marilyn bylo nalezeno v perfektně rovné pozici "voják" - obličejem dolu, rukama po stranách a přímýma nohama, co vůbec neodpovídá nálezům obětí, které umírají na předávkování nebo otrávení, nalézají se ve skroucené pozici, protože před smrtí prožívají velké množství spazmu, tělo se snaží zachránit a zbavit se použitých drog nebo jedů a proto dochází k obilnému zvracení.

Příklad -porovnání fotografii MM a Josefa Göbelse (zemřel na otravu jedem)

Tělo Marilyn Monroe

Tělo Marilyn Monroe

 

goebbels_leiche (1)

Tělo Josefa Göbelse

 

 

Seržantovi Clemmonsovi také se zdálo byt hodně divné, že služebna Marilyn Monroe měla v 5 hodin rano puštěnou pračku a sušičku. Uvedl, že byla velmi nervozní.

Zavádějící je také to, že obět' neměla k barbiturátům žádný přístup. Byla úspěšně po odvykací kuře a užívala jenom hodně malé odvýkací dávky, které jí stroze předepisoval jeden z její dvou lékařů.

Z pokoje Marilyn zmizeli všechny osobní dokumenty. Sejf byl odemčen a ponechan úplně prázdný. Číslo na papírku na Bílý Dům bylo roztrháno na malé kousky, všechny medicínské záznamy Marilyn také zmizely. Po její smrtí zmizel její úmrtní list, originální první report policisty, který jako první byl na miste nalezení těla a všechny telefonní záznamy byly předané FBI, kde posléze "nebyly k nalezení".

 

Možné scenária a motivy zavražděni Marilyn Monroe

 

Kennedyové

Některé knihy uvádí, že motivem  mohl posloužit románek s prezidentem. Po známém vystoupení Marylyn na oslavě narozenin JFK s pisničkou "Happy Birthday Mr.Prezident", hrozilo, že milenecký poměr se stáne příliš veřejným. Je ale také známo, že tentýž večer JFK se s herečkou rozešel a zakázal přijímat její telefonáty v Bilém domě. K jeho obhajobě také můžeme uvést, že to nebyl zdaleka první románek prezidenta, vědělo se i o předchozích s Judy Campbell, Ellen Rometsch a Mary Pinchot Meyer. Prezident se o Marilyn vždy zmiňoval spíš jako o nešťastné duší a neviděl v ní žádnou hrozbu. 

CIA

Další skupinou, kterou s největší pravděpodobnosti můžeme vyloučit ze seznamu potenciálních vráhů je CIA, která sice měla motiv, takzvanou zradu Kennedyho v nepodpoření planu Northwoods, ale pokud CIA chtěla jakkoliv zdiskreditovat Kennedyho a pověsit na něj vraždu, nikdy by to nemaskovala sebevraždou.

MOB (Hollywoodská a chicagská mafie)

Tyto kriminální přátele Marilyn měli evidentní motiv k zavraždění herečky. Snažili se všemi možnými způsoby zničit politickou kariéru soudce Roberta Kennedyho, největšího nepřítele MOBU. Je známé, že Robert Kennedy navštívil Marilyn v den její smrti a že došlo k intimnímu sblížení. V kodexu 1962 Amerika je takové chování naprosto nepřípustné. Představte si neslavný konec velké právnické a politické kariéry s titulky "Zhrzená milenka si vzala život jen několik hodin po schůzce s Robertem Kennedyovym". Evidence by byla nalezena v dopisech a deníku Marilyn. Možná pravě proto mezi úmrtím a zavoláním na policii uběhlo tolik času, aby se mohli zamést stopy a zničit se důkazy. Možná pravě proto zmizeli veškeré dokumenty z místa činu. K této verzi taký přispívá to, že známý kriminální autor Christopher Claire uvaděl ve svých knihach o MOB'u,  že ve svých vraždach velmi často používala hypnotickou drogu Chloro Hydrad.

 

..................................

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář