MATRIX AB – Nový film od ČT o skutečné tváří Andreje Babiše

Dle mého názoru - výborně natočený a sestříhaný film. V daném případě kritika produkce ČT není na místě (jíž jsem si všímla komentářu ve FB skupinach tipu "je to od ČT, tak na to koukat nebudu").

Režisér Vít Klusak udělal kus práce a velice citlivě natočil film, který ukazuje jak přátelé Andreje Babiše, tak i jeho nepřátelé, dává slovo i jeho příznivcům i odpůrcům mezi obyčejnými lidi.

Genialita filmu spočívá v tom, že režisérovi se povedl husarský kousek, nějakým způsobem přesvědčil ministra financi, aby během některých schůzek, akci a večírku měl u sebe na těle připevněný mikrofon. "Obyčejné" rozhovory pro elitu, ve které denně se pohybuje Andrej Babiš, šokují neskrývanou "všednosti" ve vztahu k vážnosti probíraných témat a vyvolávají údiv a někdy i hněv diváka.

Šokuje i skvělá ukázka okruhu lidi, ve kterém se pohybuje tento politik, a člověk si začíná uvědomovat, že tato společnost je jakousi projekci celého systémů, ve kterém dnes žijeme. Jak ve filmu řekl právník Tomáš Janeček... Existuje taková historka o panu Babišovi z konce 90 let, šlo o to, jak rozdělit provize mezi zemědělce a zemědělské podniky. Nákupčí nabídl Babišovi vše rozdělit na třetiny, aby zemědělci také dostali svůj podíl. A Andrej Babiš si na něj přátelsky podíval a řekl "ALE JÁ CHCI VŠETKO"...

n

Bez názvu

b

 

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář