Likvidace inteligence na Ukrajině

Vraždy žurnalistu a spisovatelů

Tento článek píšu dne 18. 4. 2015, před dvěma dny před svým domem v Kyjevě byl zastřelen Oles‘ Buzina – nejvýraznější osobnost současné ukrajinské inteligence – spisovatel, historik a investigativní žurnalista.

Byl velkým patriotem své země a měl hodně nepřátel, vystupoval proti současnému ukrajinskému režimu a chystal se vydat knihu o skutečné historii Ukrajiny, historii, kterou dnes tak zarputile se snaží přepisovat současný ukrajinský režim.

V současných učebnicích dějin Ukrajiny, z nacionalisty a hlavně zrádce své země Stepaná Bendery dělají národního hrdinu a příklad obdivu pro děti, a v těchto knihách se píše se, že Sovětsky svaz za druhé světové války napadl Ukrajinu, ale že nakonec Ukrajina nepřítele porazila a druhou světovou válku vyhrála. Nám, starší a vzdělané generaci takové výroky jsou akorát k smíchu, ale pro novou generaci, která se bude učit dle těchto nových učebnic, se připravuje úplné přeprogramovaní. Jak říkal ještě George Orwell – minulost je změnitelná a ten kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost.

Oles‘ Buzina vystupoval za zachování jednotné Ukrajiny a za zachování v zemi dvou státních jazyků (ukrajinština a ruština). Také vystupoval za zlepšení vztahu s Ruskem a vyzýval lidi, aby přestali věřit současné vládě zlodějů, která ruinuje zemi, podporuje nacionalizmus, přepisuje učebnice historie, vraždi žurnalisty a občany a veškerou vinu svaluje na Rusko. Odsuzoval ale i ruskou stranu a to za to, že vězní ukrajinského režiséra a pilotku a vždy opakoval, že by se oba státy měli na všem domluvit diplomaticky.

1399965286_2

 

Několik dni před smrti Buzina poskytl ukrajinskému RADIO VESTI kontroverzní rozhovor.

Kontroverzní je pro současnou Ukrajinu, protože jakákoliv kritika současnému režimu je zakázaná a lidi si boji pomsty za odlišné od současné vlády názory. Na internetu dokonce vznikla obrovská anonymní databáze, do které kdokoliv muže zadat údaje „ jinak smýšlejících“, s veškerými osobními udají, adresou, telefonem, rodinném stavů a atd., a kdokoliv, kdo bude chtít „vzít spravedlnost“ do svých rukou, může tito lidi jednoduše najit a zlikvidovat (Podrobněji tomuto tématu se věnují ve videu níže s názvem „Politické vraždy na Ukrajině, kolo terorů nabírá obrátky“).

Během tohoto rozhovoru v RADIO VESTI značně nervózní moderátoři, dostávající do sluchátek pokyny hlavního redaktora, snažili Buzinu umlčet a několik krát mu vypinali mikrofon. Přesto ho bylo slyšet a nic až tak kontroverzního neříkal, jenom pravdivou informaci na zamyšlení. Když z legrace (a neopatrnosti moderátoru) se udělalo hlasování, komu národ důvěřuje vice, zda Buzině, nebo jednomu z největších informačních portálu – Ukrajinské pravdě, Buzina vyhrál s výsledkem 58%…

Níže nabízím překlad tohoto, asi zásadního pro život Olesja Buziny, rozhovorů…Omlouvám se za kvalitu, bylo to moje první video.

První část rozhovorů

Druhá část rozhovorů

Třetí část rozhovorů

Na závěr by bylo asi důležité říct, že k vraždě Buziny se přihlásila neonacistická organizace "Ukrajinská povstalecká armáda" (UPA).

Odborníci zjistili, že na podporu svých tvrzení autory dopisu uvedli různé detaily vraždy, které nejsou veřejné známé, z jaké zbraně oběť byla zavražděna, atd. V dopise se dále uvádí, že „začal nemilosrdný boj proti anti-ukrajinským zrádcům režimů a příznivců Moskvy." Zdůraznili, že tentokrát se bude "mluvit jazykem zbraní až do jejich úplného zničení."
Zda na Ukrajině dnes existuje nacizmus, posudte si sámi...

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář