Monsanto – největší nepřítel přírody a zemědelství

Monsanto je chemický koncern se sídlem v St. Louis v Missouri (USA) s pobočkami v 61 zemích a je celosvětové největším výrobcem genetický upraveného osiva. 

Monsanto je účinnou zbraní, která by mohla udělat závislou a možná i nemocnou velkou část našeho lidstva. 90% genetický upravených rostlin pěstovaných po celém světě pochází od společnosti Monstanto. Zbýtek jsou produkty z firem Pioneer, BASF, Bayer, Syngenta, Dupot a Dow Chemical. 

V čem je u genetický modifikovaného osiva (popřípadě rostlin, jež z něho vyrostou) problém? 

Za prvé - genetický modifikované osivo Monsanto je patentováno a jeho použíti činí ze zemědělců otroky koncernu. 

Za druhé - genetický modifikované osivo má na přírodu masivní vliv. Tyto rostliny jsou umělé vytvoření "monstra" a jejích vliv na faunu, floru i zdraví lidí není vůbec otestován. Kromě jednoho z mála nezávislých testu, ve kterém testované krysy se krmili jenom genetický modifikovanou kukuřici a všechny dostali obrovské nádory s rakovinou.

Rat-Tumor-Monsanto-GMO-Cancer-Study-3-Wide

 

Moc firmy Monsanto, i na politiku, je tak ohromná, že sotva která země na světě se opováží protivit tlaku tohoto farmaceutického gigantů. Přesto se tak stalo, jedná malá země se postavila na odpor Evropské unii - Rakousko.

Následovali Francie a Itálie. Americký velvyslanec vyhlásil proti Rakousku a Itálii represivní opatření, vyčkejme, jak budou vypadat.

GMO slouží k zotročení zemědělců celého světa, protože osivo se nemůže - a ani se nesmí - samo rozmnožovat, a proto je stálé nutné ho kupovat, a to za podmínek, které dle libosti jím diktuje koncern Monsanto. Koncern evidentně bez skrupulí postupuje proti každému, kdo se mu postaví do cesty.

O to obdivuhodnější jsou případy, kdy aktivisté se nenechají odradit.

V Německu mělo v roce 2011 jejich odhodlané konání úspěch. V osadě Zepkow bylo po 4 letech zastaveno pěstováni genetický upravených brambor Amfora.

Haiti, jež v lednu 2010 postihlo a zpustošilo silné zemětřesení, chtěla pod záminkou humanitární pomoci v květnu téhož roku společnost Monstanto "věnovat" 60 000 pytlů osiva (475 tůn) hybridní kukuřice a semen zeleniny. Vůdce drobných rolníku Jean-Babtiste Chavannes označil tuto "pomoc" za "nové zemětřesení". Osivo je považováno za agresivní  a nepřizpůsobené klimatickým poměrům na Haiti. Mimoto je silně závislé na pesticidech a vyžaduje nasazení drahých prostředku k ochraně rostlin, které samozřejmě, taktéž vyrábí Monsanto.

Rovněž "darována" semena rajčat Kalypso byla zase ošetřena Thiramem, ten náleží do třídy vysoce jedovatých chemikálií (EBCD).

Haitští zemědělci na společné akci v květnu 2010 osivo od Monsanta spálili.

Více informaci k temátu Monsanto najdete ve filmu Svět podle Monsanta, který rozhodně stojí za zhlédnutí: http://dobajedu.cz/dokumentarni-flmy/svet-podle-spolecnosti-monsanto-film-ktery-musite-videt/

 

michelle-obama-teams-up-with-poison-producer-monsanto-to-promote-gmo-frankenfood

 

 

Použité materiály:

Kniha Michaela Morrise "Co nesmíte vědet", 3.vydání 2014

http://www.naturalnews.com/046097_biotech_genocide_monsanto_collaborators_media_sellouts.html

Zatím žádný komentář.

Napsat komentář